Premiéra modulů

Moje první moduly vznikly začátkem roku 2004. V lednu na setkání Zababova v Olomouci jsem pořídil čela a hned, jak se venkovní teplota přehoupla přes nulu, nastartoval cirkulárku a nařezal, slepil a sešrouboval rámy.


První kontakt


Na stavebním setkání v Milevsku (březen 2004) jsem na moduly položil koleje a došlo k prvnímu kontaktu dvou dvoukolejných modulů.


První provoz


K prvnímu (a úspěšnému) provoznímu nasazení modulů došlo na výročním setkání Zababova v Novém Boru, kdy moduly tvořily celý mezistaniční úsek mezi Starou Pakou a Libercem v délce 1,5 metrů. Jeden z modulů už má i něco jako pokus o krajinu, ovšem ta krtina padla pod zuby přímočaré pily hned, jak jsem se vrátil domů. Přece jen podélný profil modulu vypadá jinak doma a jinak ve sportovní hale.


Druhá generace


Posílen dojmy z Nového Boru a neúčastí na jarním provozním setkání jsem přes léto 2005 postavil čtyři obloukové moduly a dva moduly pro kolejové spojky. Rezignoval jsem na složitou krajinu a dále budu modelovat jen "órodnó Hanó" (včetně originální ornice, která na fotce ještě není).


Travička statická, to je moje potěšení...


A protože se mi nelenilo, tak se mi v Milevsku zazelenilo...


Kolejová spojka


Jednoduchá kolejová spojka pravá stavěná z kolejových prutů a pražců z pásků cuprexitu podle vzoru vyhybek JR65 1:9, R190 metrů v odbočce. Prostě ta nejobyčejnější výhybka, jakou lze potkat - jen v modelu je nějak "přerostlá". Původní plán na stavbu levé spojky byl prozatím přehodnocen, takže se spojka levého dvojčete asi nedočká.


Nový Bor 2005


Na výročním setkání Zababova v Novém Boru byly všechny moduly k vidění v celé své rozlehlosti.


Milevsko 2008


Na velkém setkání pořádaném s Fremo byly moduly už všechny zatravněné, nicméně stále ještě nedokončené.